آزمون شخصیتی بندر – گشتالت

projeha.net بزرگترین سایت دانلود پروژه و مقالات دانشجویی

هدف: تشخیص ضایعات مغزی، روان نژندی، مشکلات جنسی، حالتهای اضطرابی، هیستری، رفتارهای وسواسی، افسردگی واکنشی، ویژگیهای سایکوپاتیک، الکلیسم و اعتیاد، روان – تنی، روان پریشی، مانیک-دپرسیو

کارت های تصو یری: دارد

شیوه تفسیر کامل نتایج: دارد

ملاک های تشخیصی دارد

نوع فایل: word 2007

آزمون بندر –  گشتالت شامل ۹ کارت در ابعاد ۶*۴ اینچ با اشکال گوناگون هندسی است. این آزمون اقتباسی است از آزمون ورتهایمر که توسط خانم لورتا بندر انتخاب و به عنوان وسیله ای جهت سنجش هوش ، تشخیص انحرافات شخصیتی ، بررسی ناهماهنگی های موجود در شیوه ی ادراک ، نقش کنش های شخصیتی و عاطفی ، و کنترل میزان پختگی در کنش های دیداری حرکتی و آسیب های مغزی کودکان و بزرگسالان استفاده شده است.

 

بنابراین از این آزمون هم به عنوان آزمون هوش و هم به عنوان آزمون شخصیت استفاده می شود . که در این جا کاربرد هوشی و شیوه ی نمره گذاری آن شرح داده می شود.
این آزمون به عنوان وسیله ی سنجش هوشی برای اطفال ۱۴تا۶ سال قابل استفاده است.

در اجرای این آزمون پس از رعایت شرایط اجرای آزمون های هوشی ، یک برگ کاغذ سفید بدون خط (A4) در اختیار آزمودنی قرار می دهند ( از خط کش و پاک کن نباید استفاده شود) سپس یک به یک کارت ها را به او می دهند و از او می خواهند که تصویر روی کارت را روی کاغذ سفید بکشد.
کارت های مورد استفاده در آزمون هوشی به ترتیب ارائه عبارتند از : کارتA  و سپس کارت های شماره ی ۱ تا ۸ .
جهت نمره گذاری آزمون با توجه به فرم نمره گذاری ارائه شده در پیوست برای هر یک از اشکال کارت ، آزمودنی را از لحاظ درجه صحت مورد بررسی قرار می دهند و نمره ی هر کدام از موارد را که در ترسیم درست است برای او منظور می کنند و مجموع نمرات دریافتی در یک شکل ، نمره ی مربوط به آن شکل خواهد بود و جمع نمرات ۵ شکل ، نمره ی کل آزمودنی را تشکیل می دهد . سپس با مراجعه به نرم ، موقعیت را از لحاظ هوشی در چارک های مختلف مشخص می کنند.
آزمون پیش رو شامل نه کارت آزمون بعلاوه شیوه ی نمره گذاری و اجرای آن می باشد.

همین الان دانلود کنید

قیمت: ۳۰۰۰

 

 

برای خرید بروی لینک زیر کلیک کنید :

خرید و  دانلود

نوشته آزمون شخصیتی بندر – گشتالت اولین بار در مرکز دانلود پروژه ها و مقالات اماده پدیدار شد.